Milletvekili Karal: Hastanelerde doktor yok, vatandaşlar randevu alamıyor

12:40:45 | 2024-01-10
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, Türkiye'de sağlık alanında yaşanan sorunlara değinerek vatandaşların sağlık alanında en çok şikayet ettiği konulardan birisinin hastanelerden randevu alamamak olduğunu belirtti.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, “10-15 yıl önce, ‘2023 yılında artık Türkiye’de hekim ihtiyacı olmayacak’ deniliyordu ancak gelinen tablo hiç öyle değil” dedi. Milletvekili Hasan Karal, vatandaşların sağlık alanında en çok şikayet ettiği konulardan birisinin hastanelerden randevu alamamak olduğunu belirterek, “15 bin civarında hekim, çalışma ve sosyal haklar dolayısıyla kendi ülkesini bırakıp yurtdışına gitti. Bundan 10-15 yıl önce, ‘2023 yılında artık Türkiye’de hekim ihtiyacı olmayacak’ deniliyordu. Ancak gelinen tablo hiç öyle değil. Hala hastanelerde birçok branşta doktorumuz yok.” diye konuştu.

Karal, DEVA Partisi Genel Merkezinde Genç Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Genç Sağlık Sendikası) Genel Başkan Vekili Furkan Çiftçioğlu ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Arif Camgöz ile bir araya geldi.

Sendika temsilcileriyle görüşen DEVA Partili Karal, Furkan Çiftçioğlu ve Arif Camgöz’den sendika hakkında bilgi aldı. Çiftçioğlu ve Camgöz’e sendika çalışmalarında kolaylıklar dileyen Milletvekili Karal, DEVA Partisi olarak her alanda eylem planları hazırladıklarını ve bunu hem kamuoyuyla hem de hükümetle paylaştıklarını anımsattı. Sağlıkla ilgili de müstakil bir eylem planı olduğunu belirten Karal, “Bu eylem planlarını hazırlarken çok geniş çaplı bir çalışma yaptık. İlgili kurum ve kuruluşlardan, çalışanlardan ve akademisyenlerden oluşan bir ekiple hazırladık. Yaşanan her sıkıntıya, yapılması gereken her çalışmaya, atılması gereken her adıma yer verdik bu eylem planında. Sağlık alanında da çözüm DEVA’da.” diye konuştu.
ETİKET :  

Tümü