İl Başkanı Deniz: İktidar Zincir Marketlerden Beter!

06:23:22 | 2024-01-03
CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, yeni yılla birlikte gelen zamlara ilişkin "Zincir marketlere zam yapıyorlar diye söylenen vatandaşlarım, iktidarın zam yaptığı ülkede marketler nasıl zam yapmasın?" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, yeni yılla birlikte köprü ve otoyol geçişleri, sigara ve daha birçok ürüne zam geldiğini belirterek, gelen zamlara yönelik iktidarı eleştirdi.

İl Başkanı Deniz, asgari ücrete gelen zammın gelen ilk zamlarla eridiğini ifade ederek, "Asgari ücret maaşlarına zam gelir gelmez zincir marketler başta olmak üzere birçok yer etiket değiştirip, ürünlere fahiş zam yaptı. Enflasyonu bitireceğiz, enflasyon olmayacak diyen iktidar ise zincir marketlere herhangi bir denetimde bulunmadı. Göz göre göre yapılan hukuksuzluğu izledi. Biz iktidarın zincir marketlere uyguladığı imtiyazı konuşurken bir zam haberi de iktidar cephesinden geldi. Otoyol, köprü, sigara ve daha birçok ürüne fahiş zam yapıldı. Maaş zammına giden iktidar, enflasyonu düşüreceğiz diyen iktidar ama ne hikmetse zam yapan da iktidar. Ortada büyük bir çelişki yok. Her şey açık ve net. İktidar, zincir marketlerden de beter. İktidar enflasyonu düşürmek istemiyor. Verdiği her şeyi misliyle geri alıyor. Bu devran böyle gidecek. Fakir daha da fakir, zengin daha zengin olacak diyor." dedi.
ETİKET :  

Tümü