Rize Valisi Baydaş, Gençlik Kampı ve Gençlik Merkezini Ziyaret Etti

13:20:53 | 2024-01-03
Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Fındıklı ilçesinde hizmet veren Gençlik Kampı ve Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Gençlik kampı ve gençlik merkezinin çalışmalarını yerinde inceleyen Vali İhsan Selim Baydaş, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alarak gençlerin gelişimine katkı sağlamak, yeteneklerini ortaya çıkarmalarına destek olmak ve sosyal etkileşimlerini artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikleri yakından takip etti. Gençlerle sohbet eden Vali Baydaş, onların görüşlerini dinleyerek ihtiyaç ve beklentilerini değerlendirdi.

Gençlik merkezinde gerçekleştirilen spor, sanat, kültür ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Baydaş, gençlerin bu tür aktiviteler aracılığıyla kendilerini geliştirmelerini desteklemeye devam edeceklerini ifade etti. Ayrıca, gençlerin geleceğe daha güvenli ve donanımlı bir şekilde hazırlanmalarını sağlamak adına valilik olarak gençlik merkezlerine verdikleri önemi vurguladı.

Baydaş’a ziyaretlerinde Fındıklı Kaymakamı Murat Çürük, Fındıklı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Uzuner ve diğer ilgililer eşlik etti.

FINDIKLI GENÇLİK MERKEZİ FAALİYETLER

Kurslar: Gitar, Resim, Değerler Eğitimi, Dinimi Öğreniyorum, Arapça, Akıl ve Zeka Oyunları, İşaret Dili, Çocuk Edebiyatı, Osmanlıca, Peygamberler Tarihi, Özel Eğitim, Halk Oyunları, İngilizce, Drama, Bilgisayar, Okçuluk

734 üye sayısı olan Gençlik Merkezi kurslarından yaklaşık 500 gencimiz faydalanmaktadır.

-Gençlik Merkezine üye gönüllü gençlerle iki haftada bir huzurevlerini ziyaret edip yaşlılarımızla vakit geçiriliyor.

-Aylık program çerçevesinde şehit mezarlıklarına gidilip Yasin-i şerif okunup mezar temizliği yapılmaktadır.

-Aylık program çerçevesinde; genç gönüllülerle sahil ve çevre temizliği yapılmaktadır. Sokak hayvanlarına mama dağıtımı yapılmaktadır. Köy okullarında ok atma, matrak, halat çekme, halk oyunları, zeka oyunları etkinlikleri düzenlenmektedir.

-Gençlik Merkezini kullanan gençlerle haftalık film izleme etkinliği yapılmaktadır.

-Özel gün ve haftalarda gönüllü gençlerimizle etkinliklere katılım sağlayıp, faaliyetler yapılmaktadır.

-İlçede bulunan okulları gençlik kampımızda ağırlayarak gençlerin çeşitli etkinliklerle sosyalleşmesini ve güzel vakit geçirmesi sağlanmaktadır.

-Aylık program çerçevesinde gönüllü gençlerle kitap okuma halkası yapıp belirlenen bir günde kitap değerlendirmesi yapılmaktadır.

-Gönüllü gençlerle ayda en az 2 defa voleybol turnuvası yapılmaktadır. Belirli aralıklarla fidan dikimi gerçekleştirilmektedir. Okullara gidip ‘’Merkezim Her Yerde’’ faaliyeti yapılmaktadır.

-Gençlik Merkezi olarak okullar, üniversiteler ve yurtlarda Gençlik Merkezi kursları, Gençlik Kampları, yarışmalar ve projelerle ilgili tanıtımlar gerçekleştirilmektedir.

FINDIKLI GENÇLİK KAMPI FAALİYETLER

Fındıklı Gençlik Kampı bina ve yerleşim olarak, Gençlik Kampı idari kısmında görev yapmaktadır. 1 Müdür odası, 1 Sağlık Odası, 2 Etkinlik Salonu, 1 Amfi Salonu, 1 Mutfak, 29 Bungalov, 2 Engelli Bungalov, 1 Çok Amaçlı Spor Sahası, 1 Güvenlik Binası, 1 Kır Kahvesi, 4 Çardak, 1 Doğa Yürüyüş Parkuru, 1 Mescit bulunmaktadır.

2023 yılında Kış, İlkbahar, Yaz ve Sonbahar kamp dönemlerinde toplam 31 farklı grupta 5 bin 4 genç Fındıklı Gençlik Kampında ağırlanmıştır

Etkinlik ve Kurslar: Fındıklı Gençlik Kampı Doğa Yürüyüşü yapılmaktadır, Okçuluk, Ebru Sanatı, EL Sanatları (Bileklik ve Anahtarlık Yapımı), Oryantring, Voleybol, Futbol, Basketbol, Masa Tenisi ve Langırt, Sokak Oyunları, Tiyatro İstasyonu, Halk Oyunları İstasyonu, Müzik İstasyonu, Maneviyat İstasyonu, Matrak, Resim, Sinema Etkinlikleri, Zeka Oyunları, Gençleri bilinçlendirme ve bilgilendirmeye yönelik sunumlar.
ETİKET :  

Tümü